اخبار سایت

ثبت قیمت در سامانه 124 به بخش خصوصی واگذار شد | پیچ و مهره

علیرضا رفیعی - معاون کالاهای مصرفی و خدماتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از واگذاری ثبت قیمت کالاهای جدید در سامانه این سازمان به انجمن‌ها و تشکل‌ها خبر داد و گفت: 124 یک سایت آماری مدون است که قیمت‌های ثبت شده در آن توسط اظهارات تولید‌کننده‌ها و تشکل‌ها ثبت می‌شود ولی هر نوع قیمت‌گذاری توسط بخش خصوصی زیر نظر سازمان حمایت انجام می‌شود. وی ادامه داد: سازمان حمایت در چارچوب قوانین ستاد تنظیم بازار بر قیمت‌گذاری‌های انجام شده در این سایت توسط تشکل‌ها و انجمن‌ها نظارت می‌کند.

رفیعی با تاکید بر این‌که ملاک عمل قیمت‌گذاری براساس مصوبات است، خاطر نشان کرد: قیمت‌هایی که در حال حاضر روی سایت سازمان حمایت قرار می‌گیرد، قیمت‌هایی است که تشکل‌ها و بنگاه‌های تولیدی آنها را در این سامانه قرار داده‌اند.

معاون سازمان حمایت تصریح کرد: براین اساس در بخش‌های مربوطه این سامانه نام کاربری و رمز ورود به انجمن‌ها و اتحادیه‌های مربوطه اختصاص یافته و آنها در چارچوب ضوابط قیمت‌گذاری، قیمت‌های جدید را زیر نظر سازمان حمایت درج می‌کنند.

وی با اشاره به قیمت‌های جدیدی که در سامانه 124 برای روغن اعلام شده است، خاطر نشان کرد: قیمت‌های جدید را انجمن روغن‌نباتی براساس همان مصوبه‌ی قبلی ستاد تنظیم بازار اعمال کرده و افزایش قیمت برای این کالا نداشته‌ایم.رفیعی با تاکید بر این‌که تنوع در تولید را نمی‌شود محدود کرد، اظهار کرد: قیمت‌هایی که در حال حاضر برای انواع روغن روی سایت سازمان حمایت قرار می‌گیرد قیمت محصولاتی است که در دو ماهه‌ی اخیر تولید جدید داشته‌اند. براین اساس محصولات جدید روغن نباتی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید براساس نرخ مصوب قیمت‌گذاری شده است.

معاون سازمان حمایت در پایان با اشاره به این‌که این سازمان در قیمت‌گذاری کالاهای مختلف نظیر روغن و لبنیات تنها نظر کارشناسی خود را اعمال کرده و در قیمت‌گذاری براساس چارچوب قانونی عمل می‌کند،‌ بیان کرد: از این‌رو براساس تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان حمایت، انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مقرر شده که ممیزی و بازرسی‌ها برعهده سازمان حمایت قرار گیرد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت پیشگامان پیچ پارس می باشد .

طراحی وب سایت توسط